Adventní příběhový kalendář

 

Tohle byl tedy hodně náročný a složitý příběh. Ještě se ho budu snažit zjednodušit. Nese v sobě zdánlivě dvě témata. Betlémské světlo a Kračún, tedy Slunovrat. Ale ve výsledku, čím víc jsem se tím zabývala, tím víc se mi to propojovalo. Původně jsem vůbec neměla v plánu do toho příběhu Pohany motat, ale ono se to samo tak nějak od...

Letos jsem už Kalendář dělat nechtěla, protože mne ta odpovědnost loni mírně stresovala. Mám tam příběhy, které si myslím, že se vážně povedly a celý ten koncept mne baví, ale pořád tam zbývá zhruba 6 příběhů, které je nutné předělat, protože mi z nich jako autorce vstávají vlasy hrůzou na hlavě (jsou moc dlouhé! rozcuchané!).

kalendář jsem během roku na podcastu stáhla, zveřejním ho znovu v adventním čase s tím, že některé příběhy zase s dětmi trochu zaktualizujeme. Aktuálně (jaro - podzim 2021) najdete na podcastu příběhy takříkajíc nadčasově "zlobidlové".

POZNÁMKA léto 21: aktuálně v proklicích příběhy nenajdete Adventní kalendář obnovím opět v adventním čase. Teď se můžete ale podívat na to, o čem jednotlivé loňské příběhy byly.

V závěru minulého článku jsem sama sobě položila několik otázek a slíbila sobě (i vám), že na ně odpovím. Je druhého ledna, tak bych mohla přiznat barvu. Zvládli jsme to si odvyprávět večer co večer, jeden adventní žifuličí příběh?