Adventní příběhový kalendář 2021

19.11.2021

Letos jsem už Kalendář dělat nechtěla, protože mne ta odpovědnost loni mírně stresovala. Mám tam příběhy, které si myslím, že se vážně povedly a celý ten koncept mne baví, ale pořád tam zbývá zhruba 6 příběhů, které je nutné předělat, protože mi z nich jako autorce vstávají vlasy hrůzou na hlavě (jsou moc dlouhé! rozcuchané!). 

Pak jsem ale čirou náhodou narazila na pár reakcí skutečných dětí a jejich dospělých, a já zjistila, že ta čísla, co v podcastu naskakovala, skutečně představují nějaké reálné děti. A podcastu čísla pořád skáčou, takže se zdá, že své posluchače má. Ne, nejsou jich tisíce, ani stovky, ale desítky ano, a to mne dost motivuje.  

Tak jsem se rozhodla, že to letos ještě dám. A pokud to dám letos, tak to znamená, že příští rok už budu mít hotovo, takže už pak Kalendář bude samospádem fungovat pravidelně. 

Jenom teda ten megapobraz (viz níže), který mám rozmalovaný už třetím rokem, si nechám na později :-). Člověk před sebou pořád potřebuje mít nějaké výzvy, což?

Co je Adventní příběhový kalendář?

Co den Adventu, to jeden příběh. Co jeden příběh, to jedno poznání toho, co to ty Vánoce vlastně jsou. Nad každým tím vánočním tématem jsem trávila poměrně dost času a snažila se ho poznat trochu do hloubky. Stejně jako Vánoce jako takové. Každým příběhem jsem chtěla dětem sdělit nějakou myšlenku - aby se něco dozvěděly, aby o něčem případně popřemýšlely. Snažila jsem se vyhýbat vánočním klišé. Jsem třeba docela pyšná na to, jak se mi povedlo uchopit příběh svatého Mikuláše, aniž bych sklouzla do černobílého vidění světa jako něčeho, kde buď dostanete bonbon od Anděla, nebo skončíte v čertově pytli. A zbožňuju příběh o Kráčunu! 

Pokud se chcete projít minulostí Adventního kalendáře můžete si projít tyto články.

Tak a já jdu tedy pracovat na tom, abych letos dopilovala to, co dopilování ještě není!

A ve středu 1.12. 2021. to začíná! Co může způsobit jedna malá vločka, která dosedne na nos jednoho malého spícího Žifulíka?