Co dělají Žifulíci v zimě no 2

02.01.2020

V závěru minulého článku jsem sama sobě položila několik otázek a slíbila sobě (i vám), že na ně odpovím. Je druhého ledna, tak bych mohla přiznat barvu. Zvládli jsme to si odvyprávět večer co večer, jeden adventní žifuličí příběh?

Zadání: 

Adventní příběhový kalendář. Legrace. Nadhled. Udržet pozornost. Jít po tématech. Epizodická roadstory. Zapojit do příběhů co nejvíc Žifulíků dětí z galerie. Najít pro Žifulíky zdatného protivníka.

Zde jsou mé řečnické otázky z minulého článku a aktuální neřečnické odpovědi.

Dopíšu zimní knihu? 

Ano. Dopíšu. Ne. Nedopsala jsem jí. Ale dopíšu. Jsem u čísla 22 a tentokrát vím, že to s klukama zvládneme. Sice trochu s Ježíškem po Vánocích, ale ono to kupodivu nevadí. Podle nedočkavého zájmu dětské sekce naší rodiny.

O Vánocích jsem přišla o hlas i milovaného psa, tudíž mi to psaní trochu drhlo. Nemohla jsem vyprávět dětem, a na legraci moc nebyly myšlenky.

Dopadnou Žifulíci Strašného Pytla?

Ne. Strašný Pytel alias StrašPytel dopadne Žifulíky. Ale dopadne to dobře. Pro Žifulíky. Ne pro StrašPytla. Ten dopadne dost špatně. Ale znáte to. Nic není úplně černobílé.

Prosadí si Bartoloměj finále na kuličkové dráze smrti?

Ano. A jako u většiny nápadů od dětí zpětně vidím, že to do příběhu zapadá úplně perfektně. 

Povede se mi zakomponovat i strejdu Jiřího z Podolí?

Myslím, že ano. Zachrání bramborový salát. A je to Podskalí. Ne Podolí. Že netušíte, kdo je strejda Jiří? Nevadí. Všechno bude.

A co na to všechno Ježíšek?

To ještě nevím, ale bude mít radost a bude to dojemné.

Stihnu to v reálném čase?

Ne.

Zvládnu upéct letos i Vánočku?

Ano. I ne. Pekla jsem je 23.12. což byl pro mne velmi náročný a smutný den. Odrazilo se to i na vánočkách a chlebech. Tak nějak se mi všechno srazilo. Místo nadýchaných Vánoček spíš takové tužší štoly. Nikdo se neopovážil kritizovat. A tchýně dokonce zvládla i mírné nadšení.

Dokážeme do Štědrého dne uklidit dětský pokoj plný hromádek lega, kostek a blíže neidentifikovatelných součástek z různých divných barevných předmětů?

Ano. Přesunuli jsme je do ložnice. 

Bude letos písnický obecný vánoční strom ušetřený loupeživé výpravy šílené matky na antibiotikách?

Ano. Letos byli ušetření všichni. Letošní Vánoce pro mne byly tancem mezi pilulkami antibiotik a posmrkanými kapesníky. Na loupeživé výpravy nebyla síla.

Nezbývá než do nového roku vykročit tím nejlepším možným způsobem.

Odrazit se ode dna.

Přeji nám všem do nového roku, abychom byli co nejzdravější. A měli co nejvíc důvodů se radovat.

Nasečtenou!

Katka Krobová

KK