Křest no 2 aneb dětský mejdan

04.11.2019

Jak jsem slíbila, tak jsem splnila. Děti měly svůj žifuličí mejdan! Četli jsme si hrou, hráli jsme si čtením, vytvářeli Žifulíky a bylo nám spolu všem moc fajn. 

Včerejší odpoledne pro mne udělali kamarádi. Jen tak. Za knihu. Z radosti. A dali si s tím poměrně dost velkou práci. 

Takže já teď budu děkovat!

Děkuju Lucii Radimerské a Pepovi Horákovi za to, jak  krásně vtáhli děti do mojí knížky a jak naopak vytáhli Žifulíky z knihy ven.

Děkuju za fantastickou dílnu, kterou připravila Bára Voldrabová po čtení a umožnila tak dětem, aby si mohly odnést každý svého Žifulíka.

Děkuju Kladenskému divadlu Lampion, které dětem poslalo voskovky a vůbec nás celkově podpořilo. Doufám, že se Žifulíci odvděčí tím, že tam vyrazí někdy na nějakou divadelní návštěvu.

Děkuju Klubu Letka a Jiřímu Hesovi, za pěkný a úplně tak akorát prostor, kde jsme mohli čtení uspořádat.

Děkuju kmotru knihy Jindřichu Pohlovi, že přišel se svou malou Aničkou dohlédnout na to, jak se knížce daří. Stejně tak děkuju i kmotřičce Veronice Freimanové, která na nás myslela v Písku a myslí na nás průběžně.

Děkuju Monice Granja, která přišla s rodinou a malou neteřinkou a přinesla pozdravy od Výboru dobré vůle Olgy Havlové.

Děkuju Aničce Trávníčkové a Šímovi Dědičovi - dvěma dětem, které mi kdysi dodaly se svými mámami odvahu nabídnout Žifulíky světu, tím jak bezprostředně si Žifulíky vzali za své. Dost možná že nebýt jich, bydleli by dodnes Žifulíci v našem šuplíku. 

Děkuju vám všem, známí i neznámí přátelé, moc ráda jsem vás viděla a bylo to krásné završení žifuličího podzimu.

A samozřejmě děkuju rodině, která mne podpořila. A děkuju Goldě. Ale to už je jiný příběh.

Jak já to děkování zbožňuju!

KK

PS: 

Bart zlobil, takže tomu jsem poděkovala tím, že měl zaracha od pohádek v televizi. Ale na facebooku jsem tvrdila, že šlo jen o pečlivě připravené píráko, kdy jsem své jinak strašně moc hodné chlapečky přemluvila, aby trochu zlobili. Tohle vysvětlení jsem si vtipně připravovala už na ten oficiální "dospělácky" křest, ale tam byl jako na potvoru Bart strašně moc hodný. Člověk si nevybere.