Najdi svého Žifulíka!

20.04.2020

Blíží se nám zápis Bartoloměje do ZŠ (který ovšem neproběhne z důvodů, které netřeba rozebírat). A prý že jedna z klíčových věcí, kterou musí dítě zvládnout, než nastoupí do školy, je nakreslit krk. Udělala jsem tedy do dokreslovaček hodně žifuličích holek, aby si děti mohly kreslení krku natrénovat. Přišla jsem totiž na to, že já sama krky moc neumím. Stejně jako nohy a prsty u rukou, když jakoby něco drží. Koneckonců - proto mají moji Žifulíci všichni vousy. Protože, když má někdo vousy, nemusíte mu kreslit krk!

Každopádně v PDF najdete spoustu různých Žifulíků, kteří čekají na tužku a pastelky Vašich dětí. Vousatých i nevousatých.

Vytvořila jsem dva soubory - jeden větší, a jeden skromnější - kam jsem dala jen pět koláží menších obrázků. Vyberte si, co Vám vyhovuje víc. Všechno je černobílé, takže tiskárnu to příliš nezatíží. 

Některé dokreslovačky na úkázku.


Střepička versus Klíčnice

Zatímco já dvouleté Elle nakreslila Klíčnici, která odemyká jaro, Bartoloměj jí obdařil modrými nebo dokonce zelenými vlasy a dal jí jméno Střepička Metlička. Prý se nám stará  o vlasy, abychom je neměli střapaté jako ona. Ale zároveň v noci dost zlobí, protože celou noc nedělá nic jiného než že je cuchá, abychom byli ráno roztomile rozcuchaní.  Klíče má u sebe, aby si mohla odemykat všechny domečky, které má prý v mých vlasech. 


Takhle nějak to s Žifulíky je. Děti jim rozumí mnohem líp než dospělí.